Gündem

Hükumetimizin 80 Bin Taşeron İşçinin Kadro Sorununu Çözecek İradesi Vardır

HAK İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu için gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Mahmut Arslan  konuşmasında taşeron işçilerin özlük hakları ve kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumlarına dair açıklamalarda bulundu. 

KİT ÇALIŞANLARI VE KADRO SORUNU

HAK İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, KİT çalışanlarının kadroya alınması konusunda hükümetin bu konuda iradesi olduğunu ifade etti. Taşeron işçi düzenlemesinde 80 bin işçinin kadroya alınmaması konusunu büyük bir eksiklik olarak ifade eden Mahmut Arslan şu ifadeleri kullandı.

”Hükümetimizin KİT’lerde çalışan ve kadro alamayan iş yerleriyle ilgili yaptığı önemli bir kararnamesi vardı. Bu kararnamenin gereğinin yerine getirilmemesi konusunda sıkıntılar var. İnanıyoruz ki yaklaşık 80 bine yakın arkadaşımızı ilgilendiren bu konuda da bu ülke ve hükümetin bu sorunları çözecek iradesi ve gücü vardır.”

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

HAK İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca taşeron işçilere toplu iş sözleşmeli konusunda da açıklamalarda bulunarak, ””Biz bu yıl içerisinde kamuda çalışan kadrolu işçilerin toplu sözleşmelerini yapacağız. Türkiye’deki 3 işçi konfederasyonuna üye kamudaki toplam kadrolu işçi sayısı, yerel yönetimler dahil yaklaşık 180 bindir. Türkiye Cumhuriyeti 80 milyonluk bir ülke, yaklaşık 14 milyon sigortalı işçisi var ve bu işçilerin sadece 180 bini kamuda kadrolu işçi olarak çalışmaktaydı. Biz buna yaklaşık 1 milyon yeni arkadaşımızı ilave ettik.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir