Gündem

Hükümetten Suriyeli Eleştirilerine Yanıt: Maaş Değil, Yardım Ödeniyor

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan ve yıllardır Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteciler gündemden düşmüyor. 

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonrası Suriyelilere yönelik eleştiriler artmıştı. Bu kapsamda Suriyelilere maaş ödeniyor iddiaları ise gündemde sıkça konuşuldu. 

Gündemde yer alan bu iddialara ise hükümet kanadından açıklama geldi. AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu yapmış olduğu açıklamasında Suriyeli konusuna dair bilgi verdi.

SURİYELİLERE MAAŞ DEĞİL YARDIM ÖDENİYOR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Suriyelilere maaş ödenmesi konusunda gelen eleştirilerin artması bu konuda açıklamalarda bulundu. Türkiye’de bulunan Suriyeliler adında sayısal verilerle bilgiler veren Atay Uslu, mülteci sayısını da açıkladı. 

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı Atay Uslu’nun Suriyeli Açıklaması

“Hayatlarını idame ettirmeleri için yardım yapılıyor. Sığınmacıların ve Suriyelilerin suç işlediği iddiası tamamen bir efsaneden ibaret ve gerçekleri yansıtmıyor. İşlenen tüm suçların yüzde 3’ünün Suriyeliler tarafından işlendiğini gördük. Türkiye’de geçici koruma statüsünde yaklaşık 3 milyon 657 bin Suriyeli yaşıyor. Bunlara insani ve adalet duygusu temelinde yaklaşıyoruz. Göç isteğe bağlı bir durum değil. Savaştan kaçan sığınmacılar büyük bir travma yaşıyor. Türkiye’de 1 milyonun üzerinde Suriyeli çocuk var.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir