Gündem

Hükümetten Yeni Askerlik Yasası İçin Tarih

Yeni Askerlik Yasası’nın Ramazan Bayramı’ndan önce yasalaşması konusunda oluşan beklentiler karşılanmadı. Bu konuda tüm partilerin ortak mutabakatıyla yasanın bayramdan sonra görüşülmesi kararı alındı. 

Bu karara ilişkin hükümet kanadından değerlendirme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı konuya dair açıklamalarda bulunarak yasanın ne zaman çıkacağına ilişkin bilgiler verdi.

YENİ ASKERLİK YASASI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Milyonlarca vatandaş yeni askerlik sisteminin ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda merak ve beklenti içerisinde. Bu konuda yapılan açıklamalarda bayramdan önce yasanın çıkabileceği konuşulmuştu. Halen askerde olan vatandaşları da yakından ilgilendiren yasa, yürürlüğe girdiği anda 130 bin kişi erken terhis hakkı kazanacak. 

Bu çerçevede alınan karar doğrultusunda bayramdan önce çıkmayacak olan yasa için AK Parti’den açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı konuya ilişkin konuşmasında yasanın bayramdan sonra yapılan görüşmelerin ardından çıkarılacağını söyledi. 

Muhalefet kanadından gelen görüşlerinde önemsendiğini ifade eden Naci Bostancı görüşmelerin ardından yasanın yasalaşacağını ifade etti.

“Keşke mümkün olsaydı ve hızlı bir şekilde bu yasayı çıkarabilseydik. Ama yasaları çıkarırken kurallara uymak gibi bir sorumluluğumuz var. O evlatlarımızın ve annelerin bir beklenti içerisinde olduğunu biliyoruz. Bayramdan sonra inşallah o beklentiyi gerçekleştireceğiz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir