Gündem

Hulusi Akar’dan Yeni Askerlik Sisteminin Ne Zaman Başlayacağına Dair Açıklama

TBMM’nin açılmasıyla ele alınması beklenen konuların başında bedelli askerlik sistemi geliyor. Meclis’te ilk görüşülecek konu olması beklenen düzenlemeye dair yeni gelişmeler yaşandı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik sistemine ilişkin son çalışmalar ve uygulamanın ne zaman hayata geçirileceğine dair açıklamalarda bulundu. 

HULUSİ AKAR’DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar; TBMM’nin açılışının 99. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda açıklamalarda bulundu. Burada basın mensuplarının sorularına yanıt veren Bakan Hulusi Akar, çok geniş bir kitleyi ilgilendiren yeni askerlik sistemini ele aldı. 

Yeni sistemin ne zaman uygulamaya gireceğine dair bir soruya yanıt veren Bakan Akar açıklamasında, düzenleme için çok kısa bir süre kaldığını ifade etti. Bakanlık olarak düzenlemenin biran önce yasalaşmasından yana olduklarını açıklayan Bakan Akar, şu açıklamalarda bulundu.

”Yasa çıkarken de ‘Şu eksikti, bu yanlıştı.’ gibi birtakım problemlerle çıkmasın diye hem birtakım simülasyonlar hem de sayısal veriler üzerinden tartışmalar yapılıyor. Yeni sistem çok olumlu karşılandı. Gerçekten öngörülebilir, gençlerimizin şartlarına gayet uygun, onların eğitim öğrenim, çalışma hayatını dikkate alarak mali, sosyal, askeri konularla silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacının karşılanması konularının hepsini bir araya getirmek için çalışmalar ayrıntılı şekilde yapıldı. Çok büyük ölçüde çalışmalarımız tamamlandı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir