Gündem

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Kayak Tatili Hakkında İYİ Parti Lideri Akşener’den Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum tatili hakkında açıklamalarda bulundu. Meal Akşener açıklamalarında insanların günlük hayatta ne yaptığıyla ilgilenmediğini bu tür konuların kararını seçmenin vereceğini ifade etti.

Bir gazetecinin, İYİ Parti’nin Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs ile ilgili TBMM’de araştırma komisyonu kurulması önergesinin reddedildiğinin hatırlatması üzerine Meral Akşener çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Akşener açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüsü Türkiye’ye girdi mi girmedi mi onu da bilmiyorum. Dolayısıyla samimi bir biçimde komite kurulmasını ve bu konuda hangi önlemlerin alınıp, vatandaşı nasıl bilgilendirilmesi gerektiğini yönelik siyasetle alakası olmayan, vatandaşın emniyeti açısından verilmiş bir önerge reddedildi. Ama virüs konusunda çok hassaslar, FETÖ virüsüne de aynısını yaptılar”

İMAMOĞLU’NUN TATİLİ

Ayrıca İYİ Parti lideri Akşener’e bir gazeteci tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum tatili hatırlatıldı. Bu konu hakkında Akşener “Ben insanların günlük hayatında ne yaptığıyla ilgilenmiyorum. Çünkü o tür konuların kararını seçmen verir. O oraya gitti, bu buraya gitti bizim konumuz değil.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir