Gündem

İçişleri Bakanı Soylu Ülkesine Dönen Suriyeli Sayısını Açıkladı

Ankara’da organize edilen Vali Yardımcıları AFAD Koordinasyon Toplantısı’na katılan Süleyman Soylu burada bir konuşma yaptı. Burada ülke gündemi ile Suriye konusuna değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında önemli noktalara değindi.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN SURİYELİ AÇIKLAMASI

Toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Türkiye’nin Suriyeliler için yapmış olduğu yardımlara değinen Süleyman Soylu, Türkiye’nin 2017 yılında en çok insani yardım yapan ülke olduğunu söyledi. 5 kıtada 50’den fazla ülkede yaradım yardım çalışmalarının yürütüldüğünü açıklayan Süleyman Soylu konuşmasında Türkiye’nin 2017 yılında insani yardımlar için 8 milyar dolar harcadığını ifade etti. 

Konuşmasında Suriye konusu ile Türkiye’de bulunan Suriyelilere dair de açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, güvenli bölgelere yapılan geri dönüşler hakkında bilgi verdi. Afrin ve İdlib’te 368 noktada, Fırat Kalkanı bölgesinde ise 285 noktada yardım faaliyetlerinin sürdüğünü ifade eden Bakan Süleyman Soylu konuya dair, Bölgede hayat normalleştikçe geri dönüşler de artıyor. Şu ana kadar 321 bin 93 Suriyeli kardeşimiz bu güvenli bölgelere dönüş yapmıştır, açıklamasında bulundu. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir