Gündem

İçişleri Bakanlığından Yeni Ehliyet ve Kimlik Kartı Açıklaması Geldi

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgeleri ile ilgili olarak T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği ifade edildi.

Ayrıca açıklamada güncel durumda kullanılan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, ehliyet için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir