Gündem

İmamoğlu Mu Önde Binali Yıldırım Mı? Son Anket Sonuçları

Konda Araştırma Şirketi, Haziran ayı ortasında yapmış olduğu araştırma sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. 

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranlarını açıklayan şirketin elde verilerdeki oy farkı oranı dikkat çekti. 

KONDA VERİLERİNE GÖRE İMAMOĞLU ÖNDE

Konda Araştırma şirketi tarafından yayımlanan anket sonuçlarına dair açıklamada, araştırmanın 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirildiği bilgisi verildi. Anket araştırmasına katılan vatandaşların sayısına dair de bilgiler veren şirket bu konuda şu ifadeleri kullandı. 

Araştırma kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki 157 mahallede 3498 kişiyle hanelerinde yüz yüze görüşülmüştür. Her bir mahallede gerçekleştirilen 24 anket için yaş ve cinsiyet kotası uygulanmıştır.

Yapılan araştırma kapsamında Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın oy oranı 40.9 olarak açıklandı. Millet İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranının ise aynı araştırma sonuçlarında yüzde 49 olarak belirtildi. 

Ayrıca kararsızların oranının yüzde 9.4 olduğu ve bu oy oranının dağılımı sonrası ise oy dağılımının Ekrem İmamoğlu için yüzde 54, Binali Yıldırım için ise yüzde 45 olarak açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir