Gündem

Irak Sınırında Teröristlerle Çatışma: Şehit ve Yaralı Askerlerimiz Var

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yürek yakan haber geldi. Bakanlık Türkiye-Irak sınır hattında devam eden terör operasyonlarında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çatışma çıktığını duyurdu.

Konuya dair yapılan ilk açıklamada 2 askerimizin şehit olduğunu 7 askerimizin yaralı olduğunu duyurmuştu. Yayımlanan ikinci duyuruda şehit sayısının 4’e yükseldiği ve yaralı asker sayısının 6 olduğu bildirildi. 

4 ASKER ŞEHİT 6 ASKER YARALI

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında, 19 Nisan Cuma günü Türkiye-Irak sınır hattında faaliyet gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri ile teröristler arasında çatışma yaşandığı bildirildi.

Açıklamada bugün itibariyle 4 askerin şehit olduğu 6 askerin ise yaralı olduğu bilgisi geldi. Şehit olan askerlerden 2’sinin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadıkları da açıklandı. MSB Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir