Gündem

Irak’ın Kuzeyinde Askerlerimize Patlayıcılı Tuzak! Şehit Haberi Geldi

Türkiye’nin son dönemlerde terör örgütü PKK’ya düzenlediği operasyonlar yoğunluk kazandı. Hain bölücü örgüte yönelik gerçekleştirilen bu operasyonlar hem yurtiçinde hem yurtdışında gerçekleştiriliyor. 

Bu çerçevede Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonlar kapsamında bölgede bulunan askerlerimize saldırı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan bilgilendirme açıklamasında bu saldırı sonucu bir askerimizin şehit olduğu bilgisi verildi. 

IRAK’TAN YÜREK YAKAN HABER

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında Bbölücü terör örgütü mensupları tarafıdnan önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu bir askerimizin ağır yaralandığı ifade edildi. Saldırı sonucu askerimize ilk sağlık muayenesinin ardından hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı askerimiz kurtarılamayacak şehit oldu. 

“Irak kuzeyinde 15 Temmuz 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, PKK’lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiş, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir