Gündem

İş Garantili Meslek Eğitimi Konusunda İŞKUR’dan Açıklama

Türkiye İş Kurumu işçi ile işveren arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda uygulamaya geçirilen projelerden birisi olan iş garantili meslek kursları oldukça ilgi görüyor. Bu kurslara katılan vatandaşlara günlük cep harçlığı sağlanması da ilginin artmasına neden oluyor. 

Bu konuya dair başlatılacak yeni projeye ilişkin açıklamalar yapıldı. İşte o açıklamanın detayları;

İŞKUR İŞ GARANTİLİ MESLEK KURSU

Ankara Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Haber Türk ekranlarında yer aldı. Burada yerel seçim konusuna dair açıklamalarda bulunan Murat Ercan, İŞKUR ile başlatılan bir proje hakkında bilgi verdi. 2 bin kişiye iş garantili meslek eğitimi sağlanacağının  bildirildiği açıklama detayları şu şekilde.

“İş ile işsiz buluşmuyor. Şimdi, sanayicinin istediği elemanı bulma noktasında bizlerin devreye girmesi gerektiğini görmemiz lazım. Sanayicilerimizle oturup görüştük, 1. organize sanayi bölgesi başkan ve yöneticileriyle bunla ilgili proje adım attık. Önümüzdeki günlerde bunları hayata geçireceğiz. 2 bin kişiye 3-4 aylık eğitimler vererek iş garantili meslek kursları bu şekilde vereceğiz. Bunlar iş garantili olacak, eğitimi bitiren genç, nitelikli eleman maddi koşullarıyla işe sahip olacak. Bunun sayısını da arttırmak istiyoruz. İstihdam konusunda gençlerin önünü açacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir