Gündem

İŞKUR’dan Bayram Öncesi İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihleri Duyurusu

Türkiye 800 bin civarında vatandaş işsizlik maaşı alıyor. Bu vatandaşların merak ettikleri konuların başında ise ödemelerin Ramazan Bayramı’ndan önce yapılıp yapılmayacağı konusundaydı. 

Her ayın 5’inde hesaplara yatırılan işsizlik maaşı ödemeleri için İŞKUR bir duyuru yayımlayarak işsizlik ödemelerinin ne zaman yapılacağını açıkladı. 

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEME DUYURUSU

İşsizlik maaşı ödemesi alan vatandaşlar için konuya dair ilk açıklama Çalışma Bakanı Selçuk’tan gelmişti. Bakan Selçuk açıklamalarında işsizlik maaşı ödemelerinin Mayıs ayı sonunda yapılacağını ve bayramdan önce vatandaşların hesaplarında olacağını duyurmuştu.

Türkiye İş Kurumu Tarafından Yapılan Basın Açıklaması

”4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu gereği işsizlik ödeneği ödemeleri her ayın beşinde gerçekleştirilirken, ödeme tarihini öne çekmeye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yetkili kılınmıştır.

Bu kapsamda, Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un olurları doğrultusunda, Mayıs 2019 dönemine ait işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri Ramazan Bayramından önce 31 Mayıs 2019 Cuma gününden itibaren yapılacaktır.

İş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ve yarım çalışma ödeneği ödemeleri de aynı tarihte gerçekleştirilecektir. İlgililer, T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine başvurarak ödemelerini alabileceklerdir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir