Gündem

İŞKUR Genel Müdürü: Masabaşı İş İstemeyenlere İş Çok

Uşak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 1. olağan toplantısına katılan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya burafa bir konuşma gerçekleştirdi. İstihdam ve işsizlik konularına ilişkin açıklamalarda bulunan Cafer Uzunkaya dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CAFER UZUNKAYA’DAN İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya konuşmasının başında istihdamın artmasına yönelik projelerin İŞKUR tarafından çok önemsendiğini ifade etti. Bu kapsamda nitelikli personel yetiştirme konularına değinen Cafer Uzunkaya Türkiye’de iş bulamayanların en büyük sıkıntısının masabaşı iş istemelerinden kaynaklandığının altını çizdi. İŞKUR’un istihdam başarısı noktasında ulaştığı noktaya dair açıklamalarda bulunan Cafer Uzunkaya şu ifadeleri kullandı.

“Bazı sözler ve kelamlar vardır ki sesimizi kısarız ve dinleriz, onun için diyorum ki bir ilde istihdam konuşuluyorsa bütün seslerin kısılıp dikkatlerin buraya odaklaması gerekir diye düşünüyorum. Türkiye tüm meselelerinde olduğu gibi istihdamla ilgili konuda da son yıllarda hiçbir ülkede görülmeyen bir başarının sahibi olmuştur. Elbette bu başarı hamasi duygulara ve sözlere dayalı değildir. Tamamen somut verilere dayalı gerçekçi bir ifadedir”

MASABAŞI İŞ İSTEMEYENLERE İŞ ÇOK

İşsizlik konusuna dair açıklamalarında, iş bulamayanların masabaşı iş istemeleri olduğunu ifade eden Cafer Uzunkaya sanayide çalışmak isteyen, imalat sektöründe çalışmak isteyenlere iş imkanı çok dedi.

”Verimli çalışmalar sonucunda zirveye gelmekte zirveyi korumakta zor bir iş. Tüm bu zorluklara rağmen 2018 yılı sonu itibarıyla bir milyon 247 bin 188 kişinin istihdamına aracılık yapan bir kurum olduk. Türkiye de iş bulamayanların en büyük sıkıntısı masabaşı iş istemelerinden kaynaklıdır. Masabaşı iş istemeyen, sanayide çalışmak isteyen, imalat sektöründe çalışmak isteyenlere iş imkanı çok”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.