Gündem

İŞKUR İş İlanlarına İŞKUR Personellerinin ‘Böyle Bir İlan Yok’ Açıklamaları ve Oluşturdukları Mağduriyetler

İŞKUR üzerinde yayımlanan personel alım ilanları hem haber siteleri tarafından hemde Kamu İlanları olarak bizler aracılığıyla sizlere duyuruluyor. Onlarca kadroda yüzlerce personel alım ilanının yer aldığı İŞKUR’da, bu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar ise İŞKUR Müdürlüklerinin yolunu tutuyolar. 

Ancak başvuru için İŞKUR’un kapısını çalan adaylar orada bulunan bazı personeller yüzünden geri dönmek zorunda kalıyorlar. 

İŞKUR PERSONELLERİNİN OLUŞTURDUĞU MAĞDURİYETLER

İŞKUR’da yer alan ilanların olmadığını ifade eden bu personellerin yaptıkları genel açıklamaların başında ise ‘Böyle bir alım (ilan) yok, yalan haber’ şeklinde. Ancak İŞKUR üzerinden halen 40 binin üzerinde personel alım ilanı bulunuyor ve bu alımlar onlarca kadrodan yapılıyor. İŞKUR personellerinin kontrol sağlamadan yaptıkları bu açıklamalar ise hem adaylarda hemde Kamuilanlari.com olarak bizleri ve bizler gibi haber sitelerini mağdur etmekte. 

Bu konuda yaşadığımı mağduriyet ve mobil uygulamamız için gelen bir yorum; 

Zira yaptığımız haberlerde bazı kadrolar için tüm ilanları İŞKUR’un Resmi İnternet Sitesi üzerinden alıyoruz ve derleyerek adaylara iletiyoruz. İlanlara dair tüm ayrıntıları paylaştığımız haberlerimizin ardından iş ilanlarına başvuru yapacaklar İŞKUR Müdürlüklerine gidiyorlar. Adaylar bu ilanları İŞKUR Müdürlüklerine sorduklarında ise böyle bir alım olmadığı yönünde bir açıklama ile karşılaşıyorlar. Bu açıklamalar ise büyük mağduriyetlere yol açmakta. 

Bu durumun önüne geçmek için ise adaylara bazı noktaları paylaşıyoruz.

Öncelikle ilanlara başvuruda bulunacak adaylar, başvuru yapacakları ilana ulaştıklarında o ilana ait numara ile sorgulatma yapmalı. Bu sayede İŞKUR personelleri arama yapmak durumunda olacaklar. İlanlara dair bilgileri sizlere sunmak zorunda olacaklar. 

Ayrıca; size boyle bir ilan yok diyen kişinin adını soyadını alın ve işkur genel müdürlüğünü arayıp şikayet edin.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir