Gündem

İŞKUR İşsizlik Maaşı Ödemelerini Bayramdan Önce Yapacak Mı?

Türkiye’de son açıklanan rakamlara göre 4 buçuk milyondan fazla işsiz vatandaş bulunuyor. Bu vatandaşların çok büyük bir kısmına Türkiye İş Kurumu aracılığıyla işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. 

Her ayın belirli döneminde hesaplara yatırılan işsizlik maaşında, Haziran 2019 ödemeleri ise Ramazan Bayramına denk gelmesi nedeniyle sarkmıştı. 

İŞKUR işsizlik maaşının ödenmesine ilişkin resmi bir yazı yayımlarak işsizlik maaşı alanları sevindirdi. 

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMESİ BAYRAMDAN ÖNCE YAPILACAK

İşsizlik maaşı ödemeleri her ayın 5’inde hesaplara yatırılıyor. 2019 yılında Ramazan Bayramının 4-5-6 Haziran tarihlerinde kutlanacak olması nedeniyle işsizlik maaşı belirsizliğe düşmüştü. İŞKUR konuya dair merak edilenleri yaptığı açıklamasında sonlandırdı. 

İŞKUR tarafından yapılan basın açıklamasında 2019 yılı Haziran ayı işsizlik maaşı ödemelerinin 31 Mayıs tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılacağı açıklandı. 

İşsizlik maaşı alan vatandaşlara İŞKUR üzerinde yer alan tabloya göre en az 1015 TL ile en fazla 2 bin 30 TL arasında ödeme yapılacak. İşsizlik maaşı alacak vatandaşlar TC Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı ile birlikte her hangi bir PTTBank şubesine başvurarak işsizlik ödeneklerini alabilirler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir