Gündem

İŞKUR Müdürü: İşsizliği Ancak Mesleksizliği Yok Ederek Sonlandırırız

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR İl Müdürlüğü Yöneticileri ile video konferans sistemi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Burada bir konuşma yapan Cafer Uzunkaya işsizlik ve istihdam konularına dair açıklamalarda bulundu.  

İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

İŞKUR Genel Müdürlüğü Uzunkaya yapmış olduğu açıklamasında istihdam konusuanda veriler paylaştı. Bu çerçevede Aile Bakanlığı ile birlikte 2.5 milyon istihdam hedefi belirlendiğini ifade eden Cafer Uzunkaya bu konuda yürütülecek çalışmaların önemini il müdürlüğü yöneticilerine anlattı. 

İşsizlik konusuna dair konuşmasında ise işsiz gençlere dair açıklamalar yapan Cafer Uzunkaya konuşmasında İşte Kampüs Programı kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu çalışmalar kapsamında 81 il müdürlüğü tarafından 142 kariyer günü etkinliği düzenlediğini açıklayan Cafer Uzunkaya şu ifadeleri kullandı. 

“Kariyer Günleri Kurumumuzu gençlerle buluşturan en önemli tanıtım etkinliğimizdir. Kariyer günlerinde ayrıca mesleklerinde önemli yerlere gelmiş kişileri, gençlerimizle buluşturduk. Onlar tecrübelerini gençlerimize aktardı. Gençlerimizin en büyük endişesi mezuniyet sonrası iş bulma kaygısı. İşte bu noktada gözden kaçan en önemli unsur iş sahibi olabilmek için gençlerimizin kendisini geliştirerek bir meslekte uzmanlaşmaları gerektiğini bilmemeleri. Unutulmamalı ki mesleğinde gelişmeyene, farklılaşmayana iş imkânı kısıtlı! İşsizliği ancak mesleksizliği yok ederek sonlandırabiliriz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir