Gündem

İsrail’den Skandal Karar! Belediye Başkanı Ailesi İle Birlikte Alıkonuldu

İsrail tarafından skandal bir karar alındı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ailesiyle birlikte gittiği Kudüs ziyareti sonrasında İstanbul’a dönmek için Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanına gitti.

Kartoğlu burada İsrailli yetkililer tarafından uçaktan indirilerek eşi ve çocuklarıyla birlikte aıkonuldu.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Havalimanında 5 saat ailesiyle alıkonulduğunu dile getiren Başkan Kartoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Kartoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“31 Ocak 2019 Cuma akşamı Kudüs’e gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonrası İstanbul’a dönmek üzere Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda bulunduğum sırada İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşim ve çocuklarımla birlikte alıkonulduk.Yaklaşık 5 saat süren alıkoyma işlemi sırasında yetkililer tarafından şahsıma herhangi bir açıklama yapılmamış, sorularımıza ise cevap verilmemiştir. Yetkililerin işlemleri bitirmesinin ardından nihayet gece 01.50 sularında İstanbul’a dönebildik.

Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı. Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir