Gündem

İstanbul Belediye Başkanlığı Görevine Kimin Vekalet Edileceği Belli Oldu

Yüksek Seçim Kurulu, AK parti tarafından yapılan itirazların ardından İstanbul’da yerel seçimleri iptal etmişti. YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesiyle bu göreve kimin geleceği ise merak konusuydu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek olan ismin kısa bir süre içinde belli olduğu iddia edildi. ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı tarafından aktarılan tüm detayları aşağıda aktarıyoruz. 

İBB BAŞKANLIĞI GÖREVİNE O İSİM VEKALET EDECEK

İstanbul’da seçimlerin yenilenme kararının ardından Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası iptal edilmişti. 23 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler sonrasına kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üstlenecek. 

Hatırlanacağı üzere; Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti tarafından İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itirazlarla ilgili kararını 6 Mayıs akşamı açıklamıştı. YSK tarafından açıklanan kararda İstanbul seçimlerinin tekrarlanması yönünde karar verildiği bildirilmişti. Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul için gerçekleştirilecek olan seçimlerin ise 23 Haziran tarihinde yapılacağını duyurmuştu. Seçim kararının alınması ve Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptal edilmesinin ardından 23 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kim olacağına çevrilmişti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir