Gündem

İstanbul Büyükşehir Başkanlığı İçin İlk Sonuçlar Açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasağını kaldırmasıyla ilk sonuçlar kamuoyu ile paylaşıldı. İşte İstanbul Büyükşehir Başkanlığı için yarışan iki adayın almış oldukları oy oranları. 

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranları.

Anka Haber Ajansı Verilerine Göre;

Ekrem İmamoğlu’nun Oy Oranı: 53.66

Binali Yıldırım’ın Oy Oranı: 45.43

YSK SEÇİM YASAĞINI KALDIRDI

İstanbul için ertelenen seçimler için vatandaşlar sabah saat 8.00’den itibaren oy verme işlemine başladılar. Saat 17.00’de sona eren seçim işlemleri oy sayma işlemleri devam ediyor. 

Milyonlarca İstanbullu bugün yeni belediye başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. Oy kullanma işlemlerini tamamlayan vatandaşlar seçim sonuçları için geri sayıma başladı. YSK’nın seçim yasağını kaldırmasının hemen ardından açıklanan ilk sonuçlar kamuoyu ile paylaşıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi ve CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptali” kararı üzerine, İstanbullular sandık başına gitti. Bugünkü seçimde İstanbul, 5 yıl boyunca görev yapacak Büyükşehir Belediye Başkanını seçecek. Seçimde, Cumhur İttifakı’nın (AK Parti) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı’nın (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi’nin adayı Mustafa İlker Yücel yarışıyor.

Açıklanan ilk sonuçların ardından oy sayma işlemine devam edilecek. Oy sayma işlemlerine dair bilgiler güncellendikçe Kamu İlanları olarak haberimiz sürekli güncellenecektir. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir