Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden İşçi Çıkarmaları İle İlgili Basın Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında son günlerde çok sayıda iddia gündeme gelmişti. 

Bu iddialarda özellikle Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesinden binlerce personeli işine son verildiği haberleri basında yer almıştı. 

İBB bu konuya dair haberlerin artması üzerine bu konuda önemli bir açıklamada bulundu. Konuya ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İBB’DEN İŞÇİ ÇIKARMA AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden İBB işçi çıkarılması hakkında bilgi verdi. 

Bu konuda basında yer alan haberlerin doğruları yansıtmadığını ifade eden Murat Ongun, işten çıkarılan personel sayısı hakkında kesin bilgi verdi. 

“İBB’deki iş akdi fesihleri ile ilgili bir kısım medyada kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer almaktadır. Kurumumuzdan 1244 kişinin ilişiği kesilmiş olup, bu kişiler 2 seçim arası ya da seçimden hemen önce yapılan alımlardır. 2500 civarı yapılan toplam alımdan, Şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir