Gündem

İstanbul’daki Çocuk Korona Virüse Yakalanmamış !Doktor Hatası Ortaya Çıktı

CHP’li Barış Yarkadaş sosyal medya hesabı üzerinden çeşitli açıklamalar yaparak İstanbul’da bir çocukta korona virüsü teşhisi koyulduğunu ifade etmişti. 

Barış Yarkadaş bunun üzerine çocuk için verilen kesin tanı ekranının fotoğrafını da paylaşmıştı. 

Barış Yarkadaş bunun ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisini aradığını ve bunun bir doktor hatası olduğunu söylediğini ifade etti. 

Barış Yakadaş’ın aktardıklarına göre Sağlık Bakanı Koca çocukta korona virüse rastlanmadığını çocuğa “Infulanze B” çıktığını doktorun ön tanı yerine kesin tanı tuşuna basarak hata yaptığını ifade etti.

Bu konuya ilişkin Barış Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle oldu:

Twitlerim üzerine Sağlık Bakanı @drfahrettinkoca aradı ve şu bilgileri verdi: “Biz bu süreci tüm boyutlarıyla şeffaf bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Herkes şundan emin olsun ki; gerekli tüm tedbirleri aldık. Sağlık ordumuzun yetkin, deneyimli ve birikimli tüm çalışanları büyük bir ciddiyet ve titizlikle çalışıyor. Bilim Kurulu’ndaki tüm arkadaşlarımız, Türkiye’nin alanındaki en deneyimli insanlarıdır. Bu noktada, ciddi bir yetkinliğe ve birikime sahibiz. Sizin tüm twitlerinizi okudum.

Kamuoyuna da bilgi vermek istedim. 6 yaşındaki hastamız sizin de aktardığınız üzere, hastamız ailesi ile birlikte İÜ’ye gelince, doktor arkadaşımız “Ön Tanı” yerine “Kesin Tanı” tuşuna basıyor. Elinizdeki belge doğru. Ancak tanı kısmı yanlışlıkla işaretlenmiş.

Doktor hakkında ‘yanlış işlemden dolayı’ SORUŞTURMA başlattık. Doktorun bu tanıyı koyabilmesi için numune tetkiklerini beklemesi gerekirdi. Sizin bu belgeyi kötü niyetle yayınlamadığınızı biliyoruz. Tüm kamuoyunun da bize güvenmesini istiyoruz.

Her türlü hazırlığımız tamamlandı. Çin’le sürekli irtibat halindeyiz. Virüsün seyrini takip ediyoruz. 6 yaşındaki hastamızda “CoronaVirüs” değil, “Infulanze B” çıktı.” Sayın @drfahrettinkoca ‘nın verdiği bilgiler bunlar. Teknik bilgileri sadeleştirerek yazdım. Bakan Koca’ya telefonda da teşekkür ettim. Umarım Türkiye bu beladan uzak kalmayı başarır.

Barış Yarkdaş’ın paylaşımları:

Barış Yarkadaş’ın bir çocukta korona virüs tespit edildiği açıklamaları için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir