Gündem

İstanbul Seçimlerinden Sonra Taksi Ücretlerine Zam Geliyor

Taksi ücretleri konusunda önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, Sözcü’ye yapmış olduğu açıklamasında taksi ücretlerine iki yıldır zam yapılmadığını hatırlattı.

Bu konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Eyüp Aksu, zam için seçim sonrasını işaret etti. 

SEÇİMLERDEN SONRA TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu taksi ücretlerine zam yapılması konusuna dair yapmış olduğu açıklamalarında 2 yıldır taksiler için zam yapılmadığını söyledi. 22 ayın ardından zam kararı için görüşmeler yapıldığını ifade eden Eyüp Aksu konunun daha önce Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile yaptıkları toplantılarda da ele alındığını söyledi.

Taksi ücretlerine zam için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu zammın hangi oranda olacağının bilgisini de paylaştı.

Seçimlerden sonra yapılacak zamlar sonrası taksi açılış ücretleri 4 TL’den 6 TL’ye yükselecek. Zam sonrası ayrıca kilometre ücretininde 2.5 TL’den 3.25 TL’ye çıkacağı belirtildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir