Gündem

İstanbul Seçmeni Ekonomiye Göre Oy Veriyor! İşte Son Anket Sonuçları

A&G Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Adil Gür, İstanbul seçimlerine dair gündem araştırmalarını kamuoyu ile paylaştı. Habertürk’te Veyis Ateş’in sunduğu Gündem programına konuk olan Adil Gür şirketi tarafından gerçekleştirilen bazı araştırma sonuçlarını paylaştı. 

İSTANBUL SEÇİMLERİ İÇİN SON ANKET SONUÇLARI

Adil Gür, YSK’nın almış olduğu seçim iptali kararından sonra şirketi tarafından 3 araştırma yapıldığını sordu.  Yapılan bu anket araştırmalarında ise dikkat çeken nokta ekonomi. Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’a oy vereceğini açıklayan seçmenler ekonomik sorunların çözümü için bu kararı verdiğini dile getiriyor.

A&G Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Adil Gür konuşmasına ayrıca sandığa gitmeyen sayısına değindi. 1.7 milyon kişinin sandığa gitmediği bilgisini hatırlatan Gür bu seçmen kitlesinin dağılımının ise homojen olduğunu söyledi. 

Adil Gür anket sonuçlarına dair yapmış olduğu açıklamasında Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu şu sözlerle bildirdi.

”YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından sürecin Ekrem İmamoğlu lehine geliştiğini yaptığımız araştırmalarda görüyoruz. İlk günlerdeki mağduriyet etkisinin çok daha fazla olduğunu gördük. Ancak bu etki seçime kadar geçen sürede azalabiliyor tıpkı daha önceki seçimlerde olduğu gibi. Ancak CHP ve Ekrem İmamoğlu’nun işi daha kolay. Çünkü kullandıkları argüman şu “Neden 4 oydan 1’i geçersiz de 3’ü geçersiz değil.” Karşı aday için bunu anlatmak hakikaten çok zor. YSK ateşten kızgın demiri AK Parti’nin kucağına koydu.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir