Gündem

İstisnasız Tüm Emeklilere 1250 TL Emekli İkramiyesi Verilsin Talebi

Mayıs ayının son dönemine girdiğimiz şu günlerde emekli vatandaşlar bayram öncesi hesaplarına yatacak olan ikramiyeleri beklemeye başladılar bile. 

Mayıs ayının son günlerinde ödemesi planlanan ödemeler için emekli vatandaşlara 1000 TL, vefat etmiş hak sahibi olan dul ve yetimlere ise 750 veya 500 TL ikramiye ödenecek. 

CHP’DEN TÜM EMEKLİLİERE 1250 TL İKRAMİYE TALEBİ

Cumhuriyet Halk Partisi adına CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın önemli açıklamalarda bulundu. Emekli ikramiyelerine zam yapılması konusuna değinen Ahmet Akın özellikle ekonomide yaşanan zamlara değindi. Bu kapsamda bazı kalemlerden örnekler veren CHP Milletvekili Akın bayram çikolatasının yüzde 25, kolonyanın ise yüzde 30 arttığını söyledi.

Zam konusuna ek olarak ayrıca bayram ikramiyelerinin hak sahiplerine kesintiye uğratılacak verildiğini dile getiren Ahmet Akın kesinti yapılmadan herkese 1250 TL ikramiye talebinde bulundu.

”Bayram demek mutluluk demek. Emekli, dul ve yetimlerimize verilecek bin liralık ikramiye en az yüzde 25 oranında artırılarak bin 250 lira olmalı. Bu yeterli değil ama makul bir talep. İstisnasız tüm emeklilerimize, dul ve yetimlerimize en az bin 250 lira ikramiye verilsin ki hiç olmazsa ağız tadıyla bayram yaşasınlar.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir