Gündem

İşverenlere İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Devlet Teşviki

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında devlet tarafından büyük ve küçük ölçekli işverenlere sağlanan iş sağlığı ve güvenliği desteğinin detaylarını açıkladı. 

İŞVERENLERE DEVLET DESTEĞİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 33. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasının kapanış törenie katıldı. Antalya’da organize edilen toplantı kapsamında bir konuşma yapan Bakan Selçuk hem geçmişte atılan adımlara dair hatırlatmalarda bulundu hemde iş sağlı konusunda hükümetin devam eden projelerine değindi.

İşverenlerin çalışanlarına daha güvenli ortamlarda çalışma ortamı sunmaları için devlet olarak destek verdiklerini açıklayan Bakan Selçuk bu teşvik detaylarına ilişkin şu sözleri kullandı. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Destek Açıklaması

“Bu minvalde, 10’dan az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelerimize iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde kullanılmak üzere maddi olarak devlet desteği sağlıyoruz. Yine 50’den fazla çalışanı olan çok tehlikeli işletmelerimize de iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli bir teşvik uygulamasını daha bu yıl başlattık. Bu iş yerlerinde 3 yıl içinde ölümlü veya sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası meydana gelmezse, işsizlik sigortası işveren payı üç yıl süreyle yüzde 50 indirimli olarak alınacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir