Gündem

İYİ Parti’den Flaş EYT Açıklaması: Çıkmaza Sürüklendi

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, parti genel merkezinde, gündeme ilişkin değerlendirmede bulun Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında açıklamalar yaptı. Ağıralioğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarında Ak Partinin EYT’lilerin sorunlarını çözeceğiz demesine rağmen Cumhurbaşkanının beyanatıyla çıkmaza sürüklendiğini vurguladı.

Ağıralioğlu yaptığı açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili sözlerini hatırlattı ve şu çağrıda bulundu:

EYT İÇİN ÇAĞRI 

“EYT konusunda bir hak mağduriyeti olduğunu düşünüyor ve samimi çözüm önerilerimizi de her fırsatta dile getiriyoruz. Ekonomimiz için bir yük olduğu da doğrudur lakin fedakarlığı siz yapmazsanız vatandaşınızdan bunu bekleyemezsiniz.

AK Parti dahil bütün partilerin ‘Çözeceğiz’ diyerek söz verdikleri bu durumun Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçtiğimiz haftaki beyanatlarıyla çıkmaza sürüklenmesini ise üzülerek izlemekteyiz. Halbuki devlette devamlılık esastır ve siyasetçiler bir söz vermişlerse arkasında durmak mecburiyetindedirler”

Ak Parti sadece EYT’lilerin sorununu ve taleplerini dinleyerek bu taleplerin ülkeye maliyetini tekrar masaya yatırmıştı. Sonuçta da daha önce ifade edildiği gibi EYT’nin ülkeye maliyetinin katlanılabilir bir maliyet olmadığının bir kere daha görüldüğü belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir