Gündem

İzmir Belediye Başkanı: KHK İle İhraç Edilen Öğretmenler Zabıta Olarak Alınacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mazbatasını aldıktan sonra belediye bünyesine yapılacak olan personel alımlarına değindi. 

İzmir Kitap Fuarı’nda ‘Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?’ adlı bir panele katılan Tunç Soyer burada bir konuşma yaptı. Karar’da yer alan habere göre; Tunç Soyer’in yapmış olduğu açıklamaların detayları şu şekilde,

KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERİ ZABITA OLARAK ALACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı söyleşi de belediye personeli alımlaırna dair KHK ile ihraç edilmiş öğretmenleri zabıta olarak alacaklarını ifade etti. KHK ile ihraç edilen öğretmenlerin vatandaşlara farklı bir bağlantı kuracaklarına değinen Tunç Soyer şu ifadelere yer verdi. 

”Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız. Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuya dair açıklamalarında alımların ne zaman ve nasıl olacağı konusunda bilgi vermedi. FETÖ veya diğer örgütlerle irtibatlı oldukları gerekçesiyle ihraç edilen öğretmenlerin Zabıta kadrolarına alınmaları için şartların ne olduğu da henüz belli değil. 

KHK İLE İHRAÇ EDİLENLER: FETÖ, PKK, DHKP-C BAĞLANTILI OLANLAR

KHK ile ihraç edilen öğretmenler, 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal ile meslekten atıldılar. O dönem yaşanan süreçte terör örgütleriyle (FETÖ/PYD, PKK, DHKP-C) bağlantılı olmaları nedeniyle KHK’lar ile ihraç edilmişlerdi. Bu konuda o süreçte PKK, DHKPC, FETÖ bağlantısı nedeniyle İzmir’de 3 bin 150 öğretmenin ihraç edildiği biliniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir