Gündem

İzmir’de Coronavirüs şüphesi! İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve insandan insana bulaşarak, çok sayıda kişinin ölümüne neden olan virüs hakkında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk olarak Konya ilinde Çinli bir vatandaş virüs şüphesiyle hastaneye kaldırılmış, yapılan tetkikler sonucunda virüse rastlanmamıştı. Son olarak İzmir’den coronavirüs şüphesi haberi geldi. Çin seyahatinden dönen bir vatandaş, yüksek ateş şikayetiyle gittiği Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde karantina altına alındı. Korkutan şüphe sosyal meydada çeşitli iddialarla yayılınca, İl Sağlık Müdürğünden konuyla ilgili açıklama geldi.

Tek kişilik odaya alındı

Karantinaya alınan K.Ü. isimli şahıs 10 gün önce Çin seyahatinden dönmüş ve yüksek ateş şikayetiyle özel bir hastaneye başvurmuştu. İş seyahati sırasında virüs kaptığından şüphelenen doktorlar, hastayı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Burada tek kişilik odaya alınan iş insanından gerekli numulere alınarak, testler yapıldı.

Ateş tespit edilmedi, solunum sıkıntısı yok

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü korkutan hasta ile ilgili endişeleri gidermek için yazılı bir açıklama yaptı. Müdürlük açıklamasında “Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir” ifadesini kullandı. Hastanın, Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği edilmediğini vurgulayan Müdürlük, yapılan muayanede hastada ateş tespit edilmediğini, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmadığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir