Gündem

Kadro Bekleyen 100 Bin Taşeron İşçi Var

Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar KİT çalışanlarının kadro durumlarına dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalarını değerlendiren Ramazan Ağar, kadro bekleyen taşeron işçi sayısının 100 bin olduğunu ifade etti.

100 BİN TAŞERON İŞÇİ KADRO BEKLİYOR

TÜRK-İŞ Sendikasına bağlı Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Ankara’da basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularına işçi sorunlarına dair açıklamalarda bulunan Ramazan Ağar KİT çalışanlarının kadro sorunlarına değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas mitinginde yaptığı açıklamalara değinen Ramazan Ağar, bu konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeterince bilgilendirilmemiş olduğunu ifade etti.

“KİT’lerde taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya geçmesi Resmi Gazetede yayımlandı ancak uygulanmadı. 85 bin civarında buralarda çalışan arkadaşlarımız var. Karayollarında da 10 bin civarında taşeronda çalışan ve kadroya giremeyen arkadaşlarımız var. Bu da eklendiğinde kadrosunu alamayan 100 bin kişi var. Bu şunu gösteriyor ki, Cumhurbaşkanımız bu konuda yeterince bilgilendirilmemiş. Cumhurbaşkanımız bilgilendirilse çıkıp da mitingde herkese kadro verdim demez diye düşünüyorum. Umarım sonrasında bilgilendirilmiştir ve taşeronda çalışan arkadaşlarımıza kadrosunu verirler diye düşünüyoruz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir