Gündem

Kadrolu Taşeron İşçilerin Maaşlarına Zam Konusu Meclis Gündeminde

KHK ile kadroya alınan taşeron işçilerin yaşadıkları en önemli sorunların başında maaş zammı konusu geliyor. Enflasyonun yüzde 15 seviyelerinde olduğu son dönemlerde maaşlarına Ocak ayında yüzde 4 zam alan taşeron işçiler bu konuda adım atılmasını bekliyorlar. 

Taşeron işçiler maaşlarına zam konusunda kurumlardan adım beklerken konu TBMM Gündemine de taşındı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, TBMM Genel Kurulu’na sunduğu bir soru önergesinde kadrolu taşeron işçilerin durumlarını masaya yatırdı. 

TAŞERON İŞÇİLERE MAAŞ ZAMMI İÇİN SORU ÖNERGESİ

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından TBMM Genel Kurulu’na sunulan soru önergesinde taşeron işçilerin özlük hakları ile ilgili planlama olup olmadığı soruldu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması istemiyle sunulan soru önergesinde kadrolu taşerom işçilerin ekonomik durumları dile getirildi.

Bu konuda taşeron işçilerin yüksek enflasyon karşısında düşük maaş aldıklarını ifade eden CHP Milletvekili Bakan, işçilerin maaşlarına 2020 yılına kadar yüzde 4 zam verileceğini hatırlattı. Bu konuda taleplerini de dile getiren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan kadrolu taşeron işçilerin maaş görüşmelerinin, Toplu İş Sözleşmesinde ele alınmasını istedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın  TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından yanıtlanmasını istemiyle verdiği soru önergesinde şu sorular yer alıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir