Gündem

Kalıcı Bedelli Askerlik Ücreti İçin Öne Çıkan Ücret Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yerel seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği bir miting kapsamında yeni askerlik sistemi hakkında detaylar vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında yeni askerlik sisteminde bedelli askerliğinde kalıcı olacağını ve her yıl 145 bin gencin bundan faydalanacağını açıklamıştı. Şimdi konuya ilişkin gündemdeki konu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kalıcı bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağı. 

KALICI BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni askerlik sisteminde kalıcı bedelli askerlik için ilk rakamlar konuşulmaya başlandı. Hürriyet gazetesinden Uğur Ergan tarafından ele alınan konuda kalıcı bedelli askerlik için tutarın 2 bin Euro olabileceği iddia edildi.

Söz konusu haberde; kulislerde bedelli askerlik için yurt dışında yaşayan Türklerin yararlandığı dövizli askerlik uygulamasındaki gibi 2 bin euro (yaklaşık 12 bin TL) üzerinde durulduğu ancak yığılmanın önlenmesi için bedel miltarının bunun üzerinde olabileceğinin konuşulduğu öne sürüldü. 

Kalıcı bedelli askerlik sistemine ilişkin diğer bir detay ise bedelli askerlik ücretini başvuruların belirleyeceği yönünde. Bu kapsamda her yıl güncellenecek olan bedelli askerlik ücretinin gelen başvurulara göre şekilleneceği iddia edildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir