Gündem

Kamu İşçileri Zam Talebinde Israrcı: 300 TL Seyyanen Artış, Yüzde 15 Zam ve Refah Payı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay hükümet ile devam eden Toplu İş Sözleşmeli kapsamında açıklamalarda bulundu. Bu konuda ilk taleplerini hatırlatan Ergün Atalay taleplerinde ısrarcı olduklarını ifade etti. Çalışma Bakanlığı aracılığıyla hükümet tarafından gelen zam teklifini de değerlendiren Türk İş Başkanı Atalay teklif edilen tutarları konuşma değer bulmadıklarını açıkladı.

KAMU İŞÇİLERİNİN ZAM GÖRÜŞMESİ

Türk İş Başkanı Ergün Atalay açıklamalarında temsilcisi olduğu görüşmelerin 200 bin kamu işçisini ilgilendirdiğini hatırlattı. Kendilerinin taleplerini ilettiğini, hükümetin ise teklifini sunduğunu ifade eden Ergün Atalay, Çalışma Bakanlığı’nın teklifini hayal kırıklığı olarak değerlendirdi. Bu konuda kendi taleplerinin çok altında kalan bu teklif ile ilgili ilk başta bulundukları noktada olduklarını ve teklifin konuşulacak bir tarafı olmadığını söyledi.

Türk İş Başkanı Ergün Atalay konuya ilişkin konuşmasında ”Hükümetin yüzde 5+4’lük resmi zam teklifini ve basında yer alan diğer bazı oranları konuşmaya değer bulmuyoruz. Seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah payını içeren talebimizde ısrarcıyız” dedi. 

Grev Yapılacak Mı?

Türk İş Başkanı Ergün Atalay konuşmasında ayrıca görüşmelerden sonuç elde edilmezse grev kararı alınıp alınmamasına dair de değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda, grev de dahil yasaların belirlediği adımlar gündeme gelir, diyen Atalay yapılan zamlar karşısında sunulan teklifin gerçekle bağdaşmadığını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir