Gündem

Kamu İşçilerinin Zam Pazarlığında CHP’den İşçilere Destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel gündemin öne çıkan konularına dair değerlendirmelerde bulunmak adına bir basın toplantısı düzenledi. 

Gündemin çeşitli konu başlıklarını ele alan Özgür Özel’in değindiği bir diğer konusu ise kamu işçilerinin zam konusu oldu. Özgür Özel bu konuda işçilere destek olurken teklif edilen zam oranına eleştiride bulundu.

CHP’DEN TÜRK İŞ’E DESTEK

CHP kanadından gelen zam açıklamasında hükümetin teklif ettiği yüzde 6’lık zam oranının kabul edilebilir olmadığını söyledi. Bu konuda Türk İş Başkanı Ergün Atalay’ın arkasında olduklarını ifade eden Özgür Özel, yüzde 6’lık teklif hakkında şu sözleri kullandı. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Zam Açıklaması

“İşçilere teklif edilen zam oranı kabul edilebilir bir şey değil. Türk-İş, bunu müzakere edilebilir bulmuyorsa bu iyi bir şeydir. Sen müzakere edilebilir bulmuyorsan dimdik arkandayız Türk-İş. Türk-İş dirensin, işçi konfederasyonları dirensin, emekçinin alın terini savunsunlar, Türkiye’nin görülmedik bir direnişini hep beraber yapalım. Bu kadar israf, zam varken, yandaşın vergi borcu silinirken, işçinin boğazından geçecek lokmaya teklif edilen bu zam oranını biz de müzakere edilebilir bulmuyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir