Gündem

Kamu Sen’den Sözleşmeli Personel İstihdamı Açıklaması! İş Güvencesi Tesis Edilmeli

Kamuya sözleşmeli personel istihdamı ve kamuda çalışan sözleşmeli personellerin durumları memur sendikalarının gündeminden düşmüyor. 

Konuya ilişkin son değerlendirme Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci’den geldi. Konuya ilişkin gelişmeleri ve detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

KAMU SEN’DEN İŞ GÜVENCESİ AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci katılmış olduğu bazı toplantılar kapsamında gündemin önemli konu başlıklarını değerlendirdi. Bu kapsamda memurların durumları ve yaşadıkları sorunlara değinen Önder Kahveci özellikle sözlşemli personel istihdamına dair eleştirilerde bulundu. 

Sözleşmeli personellerin kadroya alınması gerektiğini ifade eden Önder Kahveci geçmiş yıllarda bu durumun örneklerinin olduğunu açıkladı. Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci’nin o açıklamaları.

”İşin geleceği konusunda Türkiye Kamu-Sen olarak hassasiyetimiz çok nettir. ILO’da bu konuda sık sık vurgular yapıyor. Türkiye’de de farklı istihdam politikaları var her geçen bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. Esnek çalışma, sözleşmeli çalışma bunlara örnektir. Bizim bu modelleri kabul etmemiz mümkün değildir. Geçtiğimiz yıllarda sözleşmeli çalışanlara kadro verildi, yine yapılmalı bu yönde çağrılarımız her platformda sürüyor. Ülkemizde İş güvencesi tesis edilmeli biz bunu istiyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir