Gündem

Kamuda 2 Bin 450 TL Maaş İle İş İmkanına Öğrencilerden Büyük İlgi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca başlatılan ve Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yürütülen Sosyal Çalışma Programlarına dair detaylar açıklandı. 

Bu kapsamda başlatılan bu programlara 200 bin öğrencinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. 

ÖĞRENCİLERE KAMUDA İŞ İMKANI

Çalışma Bakanlığı ve İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen Sosyal Çalışma Programları en az 1 aylık olacak. İsteyen öğrenciler belirli şartları karşılmaları durumunda 3 ay boyunca bu programlardan faydalanabilecekler. 

25 Haziran tarihinde başlayan SÇP programlarına başvurular 28 Haziran tarihinde sona erdi. Bu süre zarfında öğrenciler ”Doğanın korunması. Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması. Kütüphanelerin bakımı ve düzeni. Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi” programları için başvuruda bulundular. 

Sosyal Çalışma Programlarına katılacak olan öğrencilere günlük ücret verilecek. Günlük 67 TL ücret alacak öğrenciler 3 ay boyunca programlara devam etmeleri halinde 2 bin 450 TL civarında bir ücret alacaklar. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortaları yatırılacak. Program öğrencilerin tatilde kendilerine de zaman ayırabilmesi için günde sadece 3 gün olarak ayarlandı. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir