Gündem

Kamuya 150 Geçici Personel Alımı İçin Binlerce Başvuru Yapıldı

Ekonomide yaşanan dalgalı süreç vatandaşların iş hayatınıda etkiledi. Bu kapsamda devlet bünyesinde çalışmak isteyen adaylar yayımlanan personel alım ilanlarına büyük ilgi gösteriyorlar. 

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği alım ilanlarından bir tanesi de Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayımlanan alım ilanları oluyor. 

Vatandaşlar, İŞKUR aracılığıyla duyurulan ve geçici olarak yayımlanan bu ilanlara çok yoğun ilgi gösteriyorlar. Bunun son örneği ise Şanlıurfa’da yaşandı. 

150 KİŞİLİK ALIM İLANINA BİNLERCE BAŞVURU

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi için Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesinde bir ilan yayımlandı. İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanında Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 150 geçici işçi alımı yapılacağı aktarıldı. Yayımlanan bu alım ilanına bölgede yaşayan 1688 vatandaş başvuruda bulundu.

Eyyübiye İlçesi için yayımlanan ve 6 ay olarak duyurulan ilan geçici kamu işçisi alım ilanına başvuruların yoğun olmasından dolayı kura işlemi gerçekleştirildi. Kura işlemleri Noter huzurunda 11 Nisan Stadı’nda organize edildi. Adayların yakından izlediği kura işlemlerinde ismi kurada çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Kura işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise 150 asil adayın yanında 150 yedek aday belirlendi.

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir