Gündem

Kar tatili haberleri peş peşe geldi! O illerde okullar tatil edildi

Kar yağışı bu geceden itibaren etkisini arttırmasının ardından okullara kar tatili geldi.

Öğrencileri sevindiren tatil haberleri valilikler ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından duyuruldu.

Eskişehir, Kütahya, Çanakkale, Afyon ve Bilecik’te okulların kar ve fırtınadan dolayı tatil edildiği açıklandı.

OKULLAR  ESKİŞEHİR’DE TATİL EDİLDİ

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemizde görülen yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle, 06 Ocak 2020 Pazartesi günü, ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okul ve kurumlarımızda (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları) eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Bu kapsamda, engelli ve hamile kamu personeli de bir gün süre ile idari izinli sayılacaktır.” denildi.

KÜTAHYA’DA ÖĞRENCİLERE KAR TATİLİ

Kütahya’da ise valilikten yapılan açıklamada, “Bugün(06.01.2020) gece saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimizde; Merkez ilçe, Aslanapa, Şaphane, Gediz ilçelerinde taşıma merkezi okullar; Çavdarhisar ve Hisarcık ilçelerinde tüm eğitim kurumları ile Emet İlçesindeki temel eğitim kurumlarında (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul) eğitime bir gün ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AFYONKARAHİSAR’DA TATİL AÇIKLAMASI

Afyonkarahisar’ın Çobanlar ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl genelindeki taşımalı eğitim yapan okullara gelemeyen öğrencilerin de izinli sayılacağı öğrenildi.

BİLECİK’TEEĞİTİME ARA VERİLDİ

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bilecik’in İnhisar ilçesinde taşımalı öğrenciler tam gün, Yenipazar ve Bozüyük ilçelerinde ise taşımalı öğrenciler öğleden sonra tatil edildi” denildi.

ÇANAKKALE’DE FIRTINALAR TATİL GETİRDİ

Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde devam eden fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Bölgede dünden bu yana etkili olan ve saatteki hızı zaman zaman 100 kilometreye ulaşan fırtına dolayısıyla Gökçeada’daki bazı evlerin çatıları uçtu, kiremitleri yola savruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir