Gündem

Karadeniz’de 4 İlde 26 Noktada Yangın

Karadeniz Bölgesinde Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 26 farklı noktada örtü ve orman yangını meydana geldi. Saat 17:00’dan sonra bölgelerden peş peşe yangın ihbarları gelirken mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgası ve rüzgârın da etkisiyle hızla yayılan alevler, yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı ve bu yangınlara belediye itfaiye ekipleri ile orman işçileri ve AFAD ekipleri çok sayıda araçla müdahale ediyor.

5 EV KULLANILMAZ HALE GELDİ

Konu ile ilgili olarak Trabzon’da 10 ilçede, 22 farklı noktada yangın çıktı. Ayrıca Çaykara ilçesi Ulucami Mahallesinde 2 ev yanarken Arsin ilçesinde Güneyce Mahallesinde 3 ev kullanılmaz hale geldi. 

Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy yangınlar hakkında açıklamalarda bulundu. Gürsoy açıklamalarında “Yangın mahallenin yüksek kesimlerinde çıktı. Yaklaşık 50 hektarlık alanda şiddetli rüzgârla beraber yayılan bir orman yangınına maruz kaldık. Şu an yangının yayıldığı bölgeye yakın olan köyde 5 evi tedbir amaçlı boşalttık. Bütün ekipler burada. Alevlerle mücadele ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Tüm bunların yanı sıra Trabzon Valiliği tarfından yangınlarla ilgili kriz merkezi oluşturulurken Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in de yer aldığı kriz merkezi tarafından ekipler yangınlara müdahale için yönlendiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir