Gündem

KDK’ya Sırf Kurumun Cevabını Merak Ettiği İçin Başvuru Yapanlar Var

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” konferansına katıldı. Hitit Üniversitesi tarafından düzenlenen konferans kapsamında konuşan Şeref Malkoç konuşmasında, başında bulunduğu kurumun çalışma prensiplerine dair açıklamalarda bulundu. 

KDK’YA GELEN ŞİKAYETLER

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun çalışma amacına dair açıklamasında, bu kurumun diğer kurumların daha iyi hizmet sunması adına çalıştığını söyledi. KDK’nın çalışmasına dair örnekler veren Şeref Malkoç şu ifadeleri kullandı. 

“Bindiğiniz belediye otobüsünün şoförü sabah eşiyle kavga etmiş, hıncını sizden çıkartıyor. Bunu bile şikayet edebilirsiniz. Biz de belediye başkanımızı arar, ‘Şoförlerinize iyi eğitim verelim. Eğitim verecek kişi konusunda da yardım edelim’ deriz. Bütün mesele, toplumda verilen hizmetlerin daha iyi olmasını sağlamak. Biz idarelerin şeffaf çalışmasını, denetlenebilir çalışmasını sağlıyoruz.”

SINAVDAN DÜŞÜK ALAN ÖĞRENCİ KDK’YA BAŞVURUYOR

Şeref Malkoç konuşmasında ayrıca kuruma gelen bazı şikayetlerin boyutuna dair de bilgiler verdi. KDK’ya gelen şikayetler arasında sınavdan düşük alan üniversite öğrencilerinin de bulunduğunu ifade eden Şeref Malkoç, ”Üniversite öğrencilerinden sınavda kendisine düşük not verildiği şeklinde şikayetler geliyor. Biz de itirazı alıp alanında uzman hocalarla bilirkişi olarak değerlendiriyoruz. Bakıyorlar ki üniversite 45 puan vermiş ama aslında çocuğun kağıdı 30’luk. Sırf kurumun vereceği cevabı merak ettiği için şikayette bulunanlar var.” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir