Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İdam Açıklaması! Getirmezseniz Namertsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Keçiören İlçesinde seçim çalışmaları kapsamında bir miting düzenledi. Burada hem partisinin yerel seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu hemde son günlerde basında geniş yer bulan idam konusuna değindi. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN İDAM AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere, bir basın mensubu Kemal Kılıçdaroğlu için bazı açıklamalarda bulunmuş ve idam yasasının gelmesi yönünde ifadeler kullanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ortaya çıkan bu iddialara dair sert ifadeler kullandı. Bunun için İdam Yasasını getirtmezseni namertsiniz diyen Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer verdi.

Dün Kılıçdaroğlu’nu da asmamız lazım diyorlar. Bana saldıran PKK idi, şimdi başka bir cepheden aynı kafa saldırıyor. Kimden hangi saldırı gelirse gelsin büyük Türkiye davasından, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğim. Efendim beni asacaklarmış da ben korkacakmışım. Beni asacaklarmış, benim idamım için kanun getireceklermiş, getirmezseniz namertsiniz, imzalamazsam namerdim.

İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca Ankara yönetimine de eleştirilerde bulundu. 

”Ankara’yı yıllardır yönetiyorlar, Ankara’nın hiçbir sorununu çözmüyorlar. Rant dağıttılar ama artık Ankara’nın da huzura ihtiyacı var. Ankara’nın da trafik sorununun çözülmeye ihtiyacı var, esnafın, sanayicinin huzur içinde yaşamaya ihtiyacı var. İşsizlik almış başını gidiyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir