Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Savaş Nedeniyle Acı Çeken Çocukların Büyük Kısmı Müslüman

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu gündemin önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NDAN SAVAŞ AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sanat Etkinliklerinde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, etkinliklerde Hacı Bektaş’ın anılacağını ifade etti. Bu konuda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu savaş konusuna değindi. Dünyada yaşanan savaş, açlık, kıtlık gibi zorluklarının büyük bir bölümünün Müslüman coğrafyasında yaşandığını söyleyen Kılıçdaroğlu şu açıklamada bulundu. 

“Bugün dünyanın savaş alanlarının açlık ve kıtlık yaşanan bölgelerinin büyük bir bölümün İslam ülkeleri oluşturuyor. Yerinden ve yurdundan edilenler yine Müslümanlar. Üzülerek söylüyorum ki, savaş ve açlık nedeniyle acı çeken çocukların büyük bölümü yine Müslümanların çocuklarıdır. Adalet, toplumsal eşitlik gibi konularda İslam ülkeleri en önce yer alıyor”

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında dünyanın halen adalet ve huzur aradığını ifade ederek Anadoluyu bize yurt yapan bütün erenlerimizi, pirlerimizi, dervişlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum, dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir