Gündem

Kimlik kartı yalanı bitmiyor! Nüfus Müdürlüğü’nde yoğunluk sürüyor

Son günlerde nüfus müdürlüklerinde yalan haberler yüzünden aşırı bir yoğunluk yaşanıyor. Kimlik kartlarının 2020 yılına kadar yenileneceği aksi takdirde kullanılamayacağı dedikodusu vatandaşların müdürlüklereakın etmesine yol açtı. 

Açıklamalar işe yaramadı

Yeni kimlikler için yapılan açıklamalarda gelen söylentilerin önünü kesmeye yetmedi. Oysa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, başvuruların artmasının nedeninin , vatandaşların 2019 ‘un sonunda başvuruların biteceğini zannetmesi olduğunu söyledi. Ancak yeni kimlik ve ehliyet yenileme işlemleri 2020 yılında da devam edecek.

Erzincan’da da yoğunluk yaşanıyor 

Yapılan açıklamalara rağmen hala daha söylentilere devam ediliyor. Ülkenin bazı bölgelerinde nüfus müdürlüklerinde yoğunluklar yaşanmaya devam ediyor. Erzincan’da da yine bu sebeple vatandaşlar nüfus müdürlüklerinde yoğunluk oluşturdu.

Konu ile alakalı olarak Erzincan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin, “Nüfus cüzdanlarımızın 2023 yılı sonuna kadar geçerli olduğu öngörülmekte olup, sürücü belgelerinin (ehliyet) 2020 yılı sonuna kadar yenilenebileceği öngörülmüştür. Kimlik Kartlarının 2020 yılına kadar süre olduğu dedikodusu, Nüfus Müdürlüklerinin yoğunluğunu artırdı. Bu söylentilere inanan vatandaşlarımız nüfus müdürlüklerini doldurdu” dedi.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin, yenilenecek olan kimlik, ehliyet ve pasaportlar için yüksek zam uygulanacak iddiasının da gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir