Gündem

Kimlik Kartları ve Ehliyetler Hakkında Nüfus Müdürlüğünden Açıklama

Batman’ın Kozluk İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi, değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı şeklindeki haberler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

Bilindiği gibi nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde haberler gündeme gelmişti. Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılan açılamada ise bu haberlere itibar edilmemesi istendi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alınıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir