Gündem

KİT’lerde Çalışan İşçiler İçin Enflasyon Zammı Talebi

Hak İş Sendikası Genel Başkanlı Mahmut Arslan taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin düzenleme kapsamında kadroya alınamayan KİT çalışanlarına dair açıklamalarda bulundu. 

KİT çalışanlasının kadroya alınmasına ilişkin çağrısını yineleyen Mahmut Arslan açıklamasında ayrıca KİT çalışanlarının maaşlarına enflasyon zammı yapılmasını talep etti.

KİT ÇALIŞANLARININ DURUMU HAK İŞ’İN GÜNDEMİNDE

HAK İŞ Başkanı Mahmut Arslan, 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşmasına katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Hak İş Başkanı Mahmut Arslan 1 milyonayakın taşeron işçinin kadroya alınmasına dair süreci hatırlattı. Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili olarak 1 milyona yakın çalışanın kadro almasını sağladık, diyen Mahmut Arslan bu çalışmanın KİT çalışanları içinde sürdüğünü ifade etti.

Mevsimlik işçilerin çalışma durumları alakalı olarak da açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan, bu işçilerin çalışma sürelerinin 10 aya çıkarılmasını talep etti. KİT çalışanları ile ilgili olarak enflasyon zammı talep eden Hak İş Başkanı Arslan şu ifadeleri kullandı.

Enflasyon Zammı Talebi

“Hükümetimizden talebimiz taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın, KİT’lerde çalışan kadro alamayan arkadaşlarımızın ücret zamlarının enflasyon oranında arttırılmasıdır. Bütün taşerondan kadro alan arkadaşlarımızdan, KİT’lerde ve bakanlıklarda çalışan arkadaşlarımızdan taleplerini yazılı olarak aldık ve bir imza kampanyasına dönüştürdük. Bu kampanyamız hala devam ediyor”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir