Gündem

Konut Kredisi Faizleri Ne Durumda? 28 Ağustos Bankaların Konut Kredisi Faizleri

Konut kredisi veren bankaların büyük kısmı faizi indirimi yaptı. ziraat Bankası ve Halkbank başta olmak üzere tüm Kamu bankaları faiz indirdi. Özel bankalarda tüm kredilerde ciddi bir indirim yaptı. konut kredisi güncel faizleri ne oldu? Tüm detaylar ve merak edilenleri sizler için araştırdık.

Merkez Bankası’nın faiz oranını 24’ten 19.75’e düşürmesinin ardından, faiz oranlarındaki indirimin ilk hamlesi yılların bankası ve en fazla müşteriye sahip olan banka Ziraat Bankasından geldi.

28 Ağustos itibariyle hangi banka ne kadar faiz ile kredi veriyor? Dosya ücretleri dahil konut kredisinde ödeme seçenekleri nasıl? Vakıfbank 0.99 faiz ile kredi veriyor. Konut kredisinde 180 aya kadar vade seçenekleri var. Vade arttıkça ödeme miktarı da düşüyor ancak faizlerde esneme oluyor.

TEB 20 ay vade ile tüm vade ve tutarlar için geçerli olan 1.35 faiz oranı ile kredi veriyor. Halk Bank ise 180 aya kadar faiz ile konut kredisi veriyor ve faiz oranı 0.99 olarak sunuluyor.

Akbank yüzde 1.35 faiz oranıyla 120 aya vade şansıyla 500 bin TL’ye kadar kredi veriyor. ING’den 120 ay vade ve yüzde 1.34 aylık faiz oranıyla 500 bin TL’ye kadar kredi veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir