Gündem

Korona Virüs İstanbul’a Sıçradı: 6 Yaşındaki Çocuğa Korona Virüs Tanısı Koyuldu İddiası ! Sağlık Bakanlığından Açıklama Geldi

CHP Üyesi eski Milletvekili Barış Yarkadaş bugün son dakika olarak sosyal medya hesabından korkutan bir açıklama yaptı. Barış Yarkadaş açıklamalarında İstanbul’da bir çocukta Korona Virüs tespit edildiğini belirtti.

Barış Yarkadaş açıklamalarında Korona Virüsün İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Biriminde 6 yaşında ki bir çocukta tespit edildiğini belirtti.

BARIŞ YARKADAŞ’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Barış Yarkadaş 6 yaşındaki çocukta tespit edilen Korona Virüs vakası ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Dün gece saat 21:00 sularında 6 yaşında ki Çinli bir çocuk Bakırköy Sadi Hastanesine getirildi. Çocuk ilk tedavisinin ardından ilaç verilerek evine gönderildi. Ancak ailesi gece yarısı bu kez İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine başvurdu’’

İstanbul Üniversitesi Çocuk Acil Birimi 6 yaşındaki çocuk hastaya ‘’Coronavirüs’’ tanısı koydu, hastayı izole etti. Bulunduğu katı da yeşil alana dönüştürüldü. Ancak beni arayıp durumu aktaran ve aynı birimde başka hastalıklardan tedavi gören hasta yakınları tedirgin.”

ÇOCUKTA KORONA VİRÜS ÇIKMADI

Bu paylaşımların üzerinde Yarkadaş paylaşımlarına devam etti. Yarkadaş Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisi ile iletişime geçtiğini ve bu durumun doktor hatası olduğunu belirtti. Yarkadaş Bakan Koca’nın açıklamalarını aynen aktardı ve Bakan Koca açıklamalarında çocukta korona virüse rastlanmadığını doktorun ön tanı yerine kesin tuşuna bastığını ve bundan dolayı doktor hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. 

Ayrıca Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında “Infulanze B” çıktığını ifade etti. 

Bakan Koca’nın açıklamalarının detayları için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir