Gündem

Korona Virüsün Ardından Yeni Bir Salgın Daha ! 37 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin’den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 500’ü geçti. Ayrıca Korona Virüs vaka sayısının 20 bini geçmiş durumda olduğu ifade edildi. Birçok ülke tarafından Korona Virüs salgını nedeniyle asya ülkelerinden gelen ziyaretçilere yönelik tedbirler arttırıldı ve Türkiye Çin ve diğer asya ülkelerinden gelecek yolculara yönelik tedbirlerini arttırma kararı aldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Tüm bunların yanı sıra Güney Amerika’da paniğe neden olan Dang hummasına ilişkin açıklamalarda bulunan Paraguay Sağlık Bakanı Julio Mazzoeni çok fazla şüpheli ölüm haberlerinin yapıldığını belirtti. Mazzoeni açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Medyada son dönemde çok fazla şüpheli ölüm haberleri yapıldı. Bu şüpheli ölümler, dang humması ölümlerini değerlendiren bir komisyon aracılığıyla yürütülen bir prosedürü izliyor. Bugüne kadar dang hummasından onaylanan 14 vaka var. 6 ölümün ise dang humması olmadığı bildirildi. Şu anda 14 vaka üzerinde de çalışılıyor”

Paraguay Sağlık Bakanı açıklamalarında son verilere göre 2 bin 600’den fazla vaka ile karşılaştıklarını söyleyerek Paraguay Devlet Başkanı’nın da ilgili hastalığa yakalandığını ve 48 saatlik dinlenmenin ardından görevine döndüğünü belirtti. Bunun yanı sıra Kolombiya’da ilgili hastalık nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 23’e ulaşırken, vaka sayısının 12 bin 500’e yaklaştığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir