Gündem

Küçük çocuğu üstü kirli diye otobüsten atan şoför olayında yeni gelişme!Belediye açıkladı…

Bursa’da üstü ve ayakkabıları kirli olan bir çocuk otobüse binmek istedi. Otobüse bindiği sırada kartını okutan 10 yaşındaki çocuğun kıyafeti ve ayakkabılarındaki görüntü şöforün gözüne takıldı. Çocuk otobüs içerisinde ilerlerken otobüs şoförü ayaklarındaki çamurlar otobüse yayıldığı için sinirlenerek çocuğu aşağı indirdi.

Sosyal medyada yer haberler gerçeği yansıtmıyor

Kamera kayıtlarına alınan olayda yolcular şoföre çocuğu indirmek istediği için tepki gösterdi. Görüntülerde ayrıca otobüs şoförünün bir yolcuyu darp edip boğazını sıktığı da görüldü. Polisin soruşturma başlattığı olay sosyal medya da ses getirince Bursa Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı. Belediye tarafından yapılan açıklamada sosyal medya ve basına yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Olaya müdahale tarzını tasvip etmiyoruz

Otobüsteki tartışmanın, üstü kirli çocuk yüzünden değil iki gencin çekirdek kabuklarını yere atmasından kaynaklandığı vurgulayan açıklamada, “Yolcuların kendi aralarındaki tartışma, otobüs şoförünün de müdahalesiyle istenmeyen boyuta gelmiştir. Ancak şoförün olaya müdahale tarzını asla tasvip etmiyoruz. Şiddetin hiçbir türüne asla taviz vermeyeceğimiz için otobüs şoförü görevden uzaklaştırılmıştır.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir