Gündem

Kurban Bayramı Tatilinin 9 Gün Olması Konusunda Hükümetten Açıklama Geldi

Kurban Bayramına artık kısa bir süre kala tatil konusu gündemde yer almaya başladı. Bayramın birinci gününün Pazar gününe denk gelmesi ise tatil konusunda bir bilinmezlik oluşturdu. 

Turizmciler ve sanayicilerin karşı karşıya kaldığı konulara ilişkin hükümetten ilk açıklama ise Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. İşte detaylar;

BERAT ALBAYRAK’TAN BAYRAM TATİLİ AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak gün içerisinde basın mensupları ile bir araya geldi. Söz konusu görüşme kapsamında başta ekonomi gündemi olmak üzere çok sayıda merak edilen konu hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Berat Albayrak bayram tatili sorusuna yanıt verdi. 

Bir basın mensubu tarafından hatırlatılan tatil konusunda ise Bakan Albayrak, Kurban Bayramı’nda tatilin 9 gün olmasını olumlu bulmadığını açıkladı. 

Kurban Bayramı tatili için turizmciler bazı açıklamalarda bulunarak hükümetten tatilin 9 gün olmasını talep etmişlerdi. Tatilin 9 olmasının ekonomi açısından hareketlilik olacağını ifade eden turizmcilere yanıt ise sanayicilerden geldi. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasının üretimi ve ticareti olumsuz etkilediğini açıklayan sanayiciler tatilin uzamasını istemediler. Kurban Bayramı birinci günü 11 Ağustos Pazar günü. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir