Gündem

Kuzey Irak’ta PKK’lı Teröristlerle Çatışma! Şehit Askerimiz Var

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde bulunan terör mevzilerine yönelik hem havadan hemde karadan operasyonlar düzenliyor. 

TSK tarafından düzenlenen son operasyonlar kapsamında yapılan basın açıklamasında ise acı haber geldi. 

1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDUĞU HABERİ GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında bölücü terör örgütleri ile güvenlik güçleri arasında Kuzey Irak’ta çatışma çıktığı bilgisi verildi. Bu çatışma sırasında bir askerin şehit olduğu bilgisi verilirken operasyonlarında devam ettiği açıklandı. 

MSB’nin çKuzey Irak’ta yaşanan olaya ve şehit askerimize ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasının detaylarını sizlere aşağıda paylaşıyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Yayımlanan Basın Açıklaması

“Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar esnasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Teröristlerin bulunduğu bölge, ateş destek vasıtalarıyla atış altına alınmıştır. Bölgede hava destekli operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir